Online Banka Ekstre Aktarımı

Online Banka ekstre aktarımı, kredi kartı POS ve hesap hareketlerinizi anlık olarak Logo ERP’ye banka veya mahsup fişi olarak iletebiliyor. Türkiye’deki tüm bankalarla entegre olarak çalışabilirken; sınırsız banka, sınırsız hesap hareketi, sınırsız POS hareketi, sınırsız firma ile kullanılabiliyor.

İşletmeler faaliyet gösterdikleri sektörden bağımsız olarak tüm banka hareketlerini, hesap ve kredi kartı post ekstrelerini online ve offline olarak Logo/Netsis ERP ürün gruplarına kolay ve hatasız aktarabiliyor. 

Logo çözüm geliştirme iş ortaklarından Mare Yazılım’ın geliştirdiği Online Banka Ekstre Aktarımı, bir işletmenin bankacılık hareketlerini doğru ve kontrollü bir şekilde Logo/Netsis ERP gruplarına aktararak zaman ve iş gücü tasarrufu kazandırıyor.  

Online kullanım avantajı

Online Banka Ekstre Aktarımı ile bankaların web servisleri üzerinden banka hesap ve kredi kartı pos ekstreleri Logo/Netsis ERP ürünlerine online olarak kolayca aktarılabiliyor. 

Tüm bankalarla entegre

Online Banka Ekstre Aktarımı çözümü, Türkiye'de faaliyet gösteren ve web servis hizmeti sunan tüm bankalarla entegre çalışabiliyor.

Sınırsız entegrasyon

Online Banka Ekstre Aktarımı çözümünde banka, şirket, kullanıcı ve hareket sınırlandırması bulunmuyor. İşletmenin ihtiyacına göre banka hesap (Iban) ve kredi kartı üye işyeri sayısına göre oluşturulan farklı paketler arasında seçim yapılabiliyor.

Kolay Kullanım

Online Banka Ekstre Aktarımı, son derece kolay kullanım sunan arayüzleri sayesinde banka hesap ve kredi kartı pos ekstrelerinin, Logo/Netsis ERP ürünlerine zahmetsiz bir şekilde aktarılmasını sağlıyor.

Mükerrer kayıt kontrolü

Online Banka Ekstre Aktarımı ile ekstrelerdeki dekont numaraları kontrol ediliyor ve böylece mükerrer kayıtlar engelleniyor.

Hızlı ve hatasız süreçler

Online Banka Ekstre Aktarımı çözümü ile bankalardan gelen ekstre bilgileri, kullanıcı tarafından değişikliğe uğratılmadan ERP sistemine aktarıldığı için önemli bir hız ve doğruluk avantajı sağlıyor. 

Kapsamlı eşleştirme yetenekleri

Online Banka Ekstre Aktarımı çözümü, açıklamada geçen çek/senet seri numaralarını otomatik bularak, bu numara ile ilgili çek/senet kartını eşleştiriyor. Bununla birlikte açıklamada geçen 11 haneli numerik TCKNO numaralarını, 10 haneli vergi numaralarını veya TR ile başlayan IBAN numaralarını otomatik bularak, bu numaralar ile ilgili cari hesap kartını otomatik eşleştiriyor. Aynı şekilde ekstrelerde ayrı sütün olarak belirtilen Borçlu IBAN, Alacaklı IBAN değerlerini kullanarak, havale/EFT fişlerinde cari hesap kartının ve banka virman fişlerinde karşı banka hesabının otomatik eşleştirilmesini sağlıyor. POS işlemlerinde ise üye iş yeri numaralarıyla, banka hesabı, iş yeri, bölüm, masraf merkezi ve proje kodu da eşleştiriliyor.

Otomatik POS işlemleri

POS işlemlerinde bankalardan çekilen tutarlar ve kesilen komisyonlar otomatik olarak ayrıştırılıyor ve bu kayıtlar ERP çözümüne banka işlem fişi olarak aktarılıyor. POS işlemlerinde bazı bankalar net, bazı bankalar brüt çalıştığından bunun ayrımı da banka bazında otomatik olarak yapılıyor. POS işlemlerinde tutara göre FIFO yöntemiyle otomatik “Cari Hesap Kredi Kartı Fişi” (70,71) ilişkilendirme ve kapama özelliği bulunuyor.

ONLİNE BANKA EKSTRE AKTARIMI ÇÖZÜMÜNDE ONLİNE VE OFFLİNE ÖZELLİKLERİ AYNI ANDA KULLANABİLİR MİYİM?

Evet, banka hesap hareketleri web servis üzerinden online veya Excel ekstreleri üzerinden de offline olarak aktarılabiliyor.

ONLİNE AKTARIM HANGİ BANKA HESAPLARI İÇİN YAPILABİLİYOR?

Banka tarafından sadece ticari yani kurumsal hesaplara online aktarım yapılabiliyor.

ONLİNE AKTARIM İÇİN BAŞVURU SIRASINDA NASIL BİR YOL İZLEMEMİZ GEREKİYOR?

İlgili bankalara ait güncel başvuru formları programda mevcut olup; bu süreç de sizlerle beraber yapılması gerekenler hakkında telefon ya da mail yolu ile yardımcı olmaktayız.

BANKALARDAN ALINAN WEB SERVİS KULLANICI ADI VE ŞİFRELERİYLE İNTERNET BANKACILIĞI İŞLEMLERİ YAPILABİLİR Mİ?

Hayır, yapılamıyor. Bankaların iletmiş olduğu kullanıcı adı ve şifre, sadece hesap hareketlerinin alınmasını sağlayan tek yönlü bir veri paylaşımı olduğu için herhangi bir risk teşkil etmiyor.

ONLİNE BANKA EKSTRE AKTARIMI İLE HANGİ FİŞ TÜRLERİ AKTARILABİLİYOR?

Online Banka Ekstre Aktarımı ile Banka İşlem Fişi, Gelen/Gönderilen Havale/EFT Fişi, Banka Virman Fişi, Banka Alınan/Verilen Hizmet Faturası, Bankadan Çek/Senet Ödemesi, Müşteri Çeki/Senedi Bankada Tahsil, Bankaya Yatırılan/Bankadan Çekilen (Kasa İşlemi) ve Mahsup Fişleri aktarılabiliyor.

BANKA HESABIMA AİT HAREKETLERİM GELMEYE BAŞLADI AMA SENE BAŞINDAKİ VE DAHA ÖNCEKİ HAREKETLERİM GELMİYOR, NE YAPMALIYIM?

Online aktarım başvurusu yapılıp kullanıcı adı ve şifreleri geldiği tarihten itibaren hareketler aktarılabiliyor. Öncesi için aktarım yapılmak isteniyorsa bu raporlar Excel olarak temin edilip programdaki Excel’den aktarılabiliyor.

ONLİNE BANKA EKSTRE AKTARIMI HANGİ BANKALARI DESTEKLİYOR?

Online Banka Ekstre Aktarımı, sadece Türkiye’de faaliyet gösteren 22 banka ile entegrasyon sağlıyor. Talimat formlarında yer almayan bankalar, web servis alt yapı hizmetine sahip olmaları durumunda bizim tarafımızdan entegrasyona dahil edilebiliyor.

ONLİNE BANKA EKSTRE AKTARIM HİZMETİNİ NASIL SATIN ALABİLİRİM?

Kullanıcı, sahip olduğu Logo/Netsis ERP ürününe ait Offline Banka Ekstre Aktarım çözümünü tek seferlik lisanslama ile satın alabiliyor. Online Banka Ekstre Aktarımı hizmetinden ise aylık veya yıllık kiralama modeliyle faydalanılabiliyor.

ONLİNE BANKA EKSTRE AKTARIMI ÇÖZÜMÜNDE ONLİNE AKTARIM İÇİN GEREKLİ TALİMAT FORMLARINA NEREDEN ULAŞABİLİRİM?

Bankalara ait talimat formları PDF dosya formatında, programın kurulduğu dosya dizininde yer alıyor. Talimat formları ile ilgili bilgilendirme ve sonraki süreçler için telefon veya mail yoluyla destek ekibimizden yardım alınabiliyor.

BANKA HAREKETLERİNİN AKTARIMINDA E-DEFTER BELGE DETAYLARI DA OLUŞTURULUYOR MU?

Evet, banka hesap hareketlerinin e-defter belge detayları aktarım sırasında oluşturuluyor.

ONLİNE BANKA EKSTRE AKTARIMI, MÜKERRER KAYIT KONTROLÜ SAĞLIYOR MU?

Evet, Online Banka Ekstre Aktarımı, aktarılan kayıtları tarih, tutar ve belge numarasından kontrol ederek mükerrer kayıt girişini önlüyor.
Uyumlu Logo Çözümleri

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için yasal mevzuata uygun çerezler kullanılır. Logo Yazılım VS Dijital sitemizi kullanarak bu çerezleri kabul etmiş olursunuz.

Teklif / Bilgi Alın