Logo Mind Navigator

İşletmelerin ihtiyaç ve taleplerine kolaylıkla uyum sağlayabilen Logo Mind Navigator, üretilen tüm karmaşık verileri süzüp çok boyutlu analizlerle stratejik açıdan önemli bilgilere dönüştürüyor.

Logo ERP çözümleriyle kolay entegrasyon imkanı sunan Logo Mind Navigator, kurumsal kaynak planlama ile Microsoft Excel arasında dinamik bağlantı kuruyor. Böylece sistemdeki tüm verilere online erişilerek, raporların güncel tutulması sağlanıyor. Excel üzerinden eklenti olarak kullanılabilmesi ve farklı bir arayüz öğrenme ihtiyacının olmaması da kullanımda kolaylık sunuyor.

Sunduğu hazır modeller, farklı veri kaynaklarıyla bağlantı kurma, raporların webden ve mobilden görüntülenebilmesi özellikleriyle Logo Mind Navigator, işletmenize her an her yerden yol gösteren bir rehber oluyor.

Değer katan analizler 

Logo ERP ürünleri ile entegre çalışan Logo Mind Navigator, farklı kaynaklardan gelen karmaşık verileri işleyip anlamlı raporlara dönüştürerek işletmelere değer katıyor. Özetten detaya veri analizi, hazır modeller ve farklı veri kaynaklarına bağlantı kurabilme özellikleri bulunan Logo Mind Navigator, böylece işletme genelinde veri analizini mümkün kılıyor. 

Hızlı ve dinamik raporlar 

Logo Mind Navigator, gelişmiş filtre yapısı sayesinde, ihtiyaç duyulan verilere ihtiyaç olan anda ulaşarak, raporların bu veriler etrafında oluşturulmasına olanak sağlıyor. Zamanlanmış görevler sayesinde, verilen zaman aralıklarında Excel raporları güncellenerek istenen kişilerle paylaşılıyor, böylece hızlı ve dinamik raporlar üretiliyor. Oluşturulan raporlar, sistem üzerinden tüm ilgililere e-postayla gönderilerek etkili ve hızlı iletişim elde ediliyor.

 

Fiyat bilgisi için ilgili KOBİ ve kurumsal kaynak planlama çözümlerimizin fiyat listelerini inceleyebilirsiniz.”

Hazır raporlar

Herhangi bir özelleştirme gerektirmeyen analizler için Logo Mind Navigator ile birlikte gelen standart şablonlar, raporlama süreçlerini hızlandırıp kolaylaştırıyor. Bu standart raporlar Malzeme Yönetimi, Satış Yönetimi, Satın Alma Yönetimi, Sipariş Yönetimi, Finans Yönetimi, Muhasebe Yönetimi ve Üretim Yönetimi’ni kapsıyor. Hazır sorgu modelleri, rapor şablonları ve saklı yordamlar (Stored Procedure) sayesinde çok kısa sürede detaylı raporlamalar yapılabiliyor.

Özelleştirilebilir raporlar

Standart raporlar yerine, sektöre ya da işletmeye özel raporların hazırlanması gerektiğinde de Logo Mind Navigator kullanılabiliyor. Özel yazılan saklı yordamlar, kullanıcı tanımlı modeller ve tablolar oluşturma ve farklı veri kaynaklarından veri alma özellikleriyle Logo Mind Navigator, herhangi bir formül ya da SQL cümleciği yazmaya gerek kalmadan, ihtiyaç duyulan tüm raporları kolayca özelleştiriyor.

Veri toplama ve filtrelemede esneklik

Logo Mind Navigator, gelişmiş filtre yapısı sayesinde, farklı kaynaklardan gelen verileri doğru ve eksiksiz biçimde toplayabiliyor. İçeri Al/Dışarı At (Import/Export) özelliği sayesinde de veriler istenen yerlerden alınıp hedeflenen noktalara aktarılabiliyor ve güçlü bir veri ambarı oluşturuluyor. 

Detaylı raporlama ve karşılaştırma

Logo Mind Navigator, işletmedeki her birimin anlık durumunu izlemeyi sağlayan özet ve ayrıntılı dağılım, durum ve karşılaştırma tabloları ve grafikleri sunuyor. Bu sayede satış, ürün, sipariş, tahsilat ve ödemelerin dağılımlarının yanı sıra malzeme ve stok durumu, cari hesaplar, nakit durumu gibi bilgiler de detaylı şekilde alınıp karşılaştırmalı tablolarla ve grafiklerle takip edilebiliyor. 

Zamanlanmış görevler

Logo Mind Navigator, Excel raporlarının belirlenen zaman aralıklarıyla güncellenmesini ve kayıtlı kişilere e-posta olarak gönderilmesini de sağlıyor. Böylece işletme verileri ve dolayısıyla raporlarda oluşan tüm değişiklikler, ilgili kişilerle güncel olarak paylaşılabiliyor.  

Durum bazlı senaryolar

Logo Mind Navigator, eldeki verilerin farklı senaryolara dönüştürülmesini ve böylece daha sağlıklı aksiyon alınmasını sağlıyor. Sistem üzerinde hazırlanmış karşılaştırmalı tablolara istenen değerler girilerek senaryolar oluşturulabiliyor; bu sayede, farklı koşulların nasıl sonuçlar yaratabileceği daha sağlıklı bir şekilde görülebiliyor.

Logo ERP çözümleriyle entegrasyon

Logo ERP çözümleriyle entegre çalışabilen Logo Mind Navigator, sistemdeki tüm verilere online erişerek raporların her zaman güncel olmasını sağlıyor.      

Web ve Mobil Görüntüleme

Excel üzerinde tasarlanan ve görüntülenen Logo Mind Navigator raporlarının bir sihirbaz aracılığıyla webde yayınlanması sağlanıyor ve kullanıcılar bu raporları herhangi bir yeniden tasarım sürecine ihtiyaç duymadan web ve mobilde kullanabiliyor; filtreleme, arama ve sıralama gibi işlemler yapılabiliyor.

İŞ ORTAKLARINIZLA NASIL İLETİŞİME GEÇEBİLİRİM?

Web sitemizde yer alan iş ortağı iletişim sayfası üzerinden Logo iş ortakları bilgilerine erişebilirsiniz.

ÜRÜNLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİYİ NASIL ALABİLİRİM?

Logo Mind Navigator ile ilgili bilgi edinmek için ürün tanıtım broşürünü inceleyebilir, ürün videosu izleyebilir ya da Logo iş ortaklarıyla iletişime geçebilirsiniz.

SUNUCUDA KURULU OLAN UYGULAMAYA TERMİNALDEN ERİŞİM SAĞLAYABİLİR MİYİM?

Evet, sağlayabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için, kullanım dokümanındaki "Kurulum" başlığını inceleyebilirsiniz.

LOGO ERP ÜRÜNLERİNDE TANIMLI OLAN KULLANICILARIN TAMAMI LOGO MİND NAVİGATOR ÜRÜNÜNÜ DE KULLANABİLİR Mİ?

Logo Mind Navigator lisansı, Logo ERP ürünlerinin lisansından ayrı takip edilir. Logo ERP ürünlerine modül lisansı olarak eklenen Logo Mind Navigator, sadece bu lisansın atandığı kullanıcılar tarafından kullanılabilir durumdadır ve Logo Mind Navigator için kaç kullanıcı isteniyorsa, o kadar kullanıcı lisansı alınmalıdır.

ÜRÜNÜN LİSANSINI SATIN ALDIĞIM HALDE, UYGULAMAYA GİRİŞTE “LİSANS SATIN ALMALISINIZ” UYARISIYLA KARŞILAŞIYORUM, NASIL ÇÖZEBİLİRİM?

Uygulama lisansı, kullanılan Logo ERP ürünü üzerinde aktive edilmediği takdirde bu uyarı alınır. Lisans yenileme işlemi yapıldıktan sonra sorun giderilecektir.

LOGO MİND NAVİGATOR’A LOGO ÜRÜNLERİ DIŞINDA BİR VERİ KAYNAĞI BAĞLAYABİLİR MİYİM?

Evet, bağlayabilirsiniz. Logo ERP ürün ailesinden Logo GO 3, Tiger 3 ve Logo Netsis 3 serisi ürünler ile entegre olan Logo Mind Navigator’a, farklı ürünlerin farklı tipteki veri kaynaklarını da bağlayarak raporlamada kullanabilirsiniz.

HAZIR RAPORLARIN İÇERİKLERİ HANGİ KONU BAŞLIKLARIYLA İLGİLİ?

Dağıtım Yönetimi, Duran Varlık Yönetimi, Finans Yönetimi, Malzeme Yönetimi, Muhasebe Yönetimi, Planlama, Satış Yönetimi, Satınalma Yönetimi, Talep Yönetimi, Teklif Yönetimi, Üretim Yönetimi, Bütçe, İthalat İhracat ve Kalite Yönetimi üst başlıklarının altında yer alan pek çok hazır raporu Logo entegrasyonlarıyla kullanabilirsiniz.

KENDİ SORGU VE VİEW'LARIMI KULLANARAK RAPOR TASARLAYABİLİR MİYİM?

Evet, tasarlayabilirsiniz. Kullanıcı Tanımlı Model Editörü'nü kullanarak kendi geliştirdiğiniz sorgular ve view'lar ile rapor hazırlayabilirsiniz.

STORE PROCEDURE KULLANARAK RAPOR HAZIRLAYABİLİR MİYİM?

Evet, hazırlayabilirsiniz. Store procedure ile dışarıdan parameter göndererek sorgulayacağınız raporlar hazırlayabilirsiniz.

RAPORLARIMIN OTOMATİK OLARAK E-POSTA İLE GÖNDERİMİNİ SAĞLAYABİLİR MİYİM?

Evet, sağlayabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için kullanım dökümanından “Zamanlanmış Görev” başlığını inceleyebilirsiniz.

NAVİGATOR ÜRÜNÜNDE TASARLADIĞIM RAPORLAR LOGO MİND NAVİGATOR ÜRÜNÜNDE KULLANILABİLİR DURUMDA OLUYOR MU?

Evet, Navigator ürününde tasarlanan raporlar Logo Mind Navigator ile de kullanılmaya devam edilebilir.

NAVİGATOR FONKSİYONLARI LOGO MİND NAVİGATOR ÜRÜNÜNDE DE KULLANILABİLİR DURUMDA MI?

Evet, Navigator fonksiyonları Logo Mind Navigator ürününde de aynı kullanım biçimi ile kullanılabilir durumdadır.

BİR FİRMA/DÖNEM İÇİN HAZIRLADIĞIM MODELLERİ BAŞKA BİR FİRMA/DÖNEM İÇİN NASIL KULLANABİLİRİM?

Kullanıcı Tanımlı Model Menüsünde Dışarı Aktar/İçeri Aktar menüleri kullanılarak, hazırladığınız modellerin farklı firma/dönemler için çoğaltılması mümkündür. Bu işlemi gerçekleştirmek için kullanım dökümanından ""Kullanıcı Tanımlı Model" başlığını inceleyebilirsiniz.

BİR FİRMA/DÖNEM İÇİN HAZIRLADIĞIM RAPORLARI BAŞKA BİR FİRMA/DÖNEM İÇİN NASIL KULLANABİLİRİM?

Hazırladığınız tasarımların (Excel dosyalarının) Firma Geçişi Menüsü ile farklı bir firma/dönem için çoğaltılması mümkündür. Bu işlemi gerçekleştirmek için kullanım dökümanından "Firma Geçişi" başlığını inceleyebilirsiniz.

BİRDEN FAZLA FİRMA VE DÖNEMİ KONSOLİDE EDEBİLİR MİYİM?

Evet. Kullanıcı Tanımlı Model Editörü ile birden fazla firma/dönem sorgusunu birleştirerek konsolide raporlar hazırlayabilirsiniz.

RAPORLARIMI NASIL YETKİLENDİREBİLİRİM?

Logo Mind Navigator yetkilendirmesi, Logo ERP ürünlerinin yetkilendirildiği menülerden yapılır. Uygulamanın menüleri, modelleri ve raporları ayrı ayrı yetkilendirilebilir. Bu işlemi gerçekleştirmek için kullanım dökümanından "Yetkilendirme" başlığını inceleyebilirsiniz.
Uyumlu Logo Çözümleri

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için yasal mevzuata uygun çerezler kullanılır. Logo Yazılım VS Dijital sitemizi kullanarak bu çerezleri kabul etmiş olursunuz.

Teklif / Bilgi Alın